Monday , November 18 2019
Home / turkey / Temel Karamollaoğlu yeniden genel başkan oldu

Temel Karamollaoğlu yeniden genel başkan olduSAADET Partition (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Herkes bilmeli ki biz AK Parti'yi değil, yanlış politalarını eleştiriyoruz. Saadet Partition hiçbir kimsenin, hiçbir partinin hasmı veya dezilri. dedi.

Saadet Partisi'nin 7'nci Olağan Congress of Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Türkiye'nin dört beer yanından ve yurt dışından gelen Saadet Partililer, sabahın erken saatlerinde Ankara'ya ulaştı. Binlerce SP'li salonu doldururken, Ankara Spor Salonu'nun etrafında geniş güvenlik önlemleri alındı.

Kongrede Kurucu Genel Başkan Recai Kutan, Eski Genel Başkan Mustafa Kamalak, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, SP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, SP Geneler Başkanu Oğuzhan Asiltürk, SP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, SP Geneler Baıkancu Yıldcır. Kongreye, AK Parti Group Başkanvekili Emin Akbaşoğlu ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu, Yılımımılılılıl Yılımısıcılıcıs DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, Vatan Genel Partition Başkan Yardımcısı Zafer Kars, HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Şahin ve Hüseyin Yılmaz ile sendika, oda ve STK temscılcılılı

PARTİ PROGRAMI VE TÜZÜĞÜ YENİLENECEK

class = 'cf'>

SP'nin 7'nci olağan congress için 'Gelecek Saadet İle Gelecek' sloganı belirlendi. Partinin Genel İdare Kurulu (GİK) ve Yüksek Kurulu Discipline (YDK) üyeleri bu kongrede seçilecek. Saadet Genel Partition Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun 2'nci kez tek aday olacağı kongrede bin 200 delegenin oy kullanması bekleniyor. Öte yandan, congress ile SP bünyesinde 20 farklı politika kurulu oluşturulacak, parti programı yenilenecek ve parti tüzüğü değiştirilerek. Tüzük, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne uygun hale getirilecek.

MESUT DOĞAN DİVAN BAŞKANI OLDU

SP Lideri Karamollaoğlu, salona girdiği sırada katılımcılar tarafından coşkuyla karşılandı. SP lideri Karamollaoğlu salonu selamladıktan sonra congre divanı oluşturuldu. 7'nci Olağan Kongre'nin Divan Başkanlığı'na Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Divan Başkan Yardımcısı Genel Merkez Denetçisi Fetullah Erbaş oldu. Divan katipliklerine ise, GİK Üyeleri Samet Sami Temel, Mustafa Balta, Bülent Kaya, SP İzmir İl Başkanı Zekeriya Hazırbulan, SP Ordu İl Başkanı Erkan Temiz, SP Malatya İl Başkanı Osman Cemlı İl Baurtkanı Zekeriya Hazırbulan, SP Ordu İl Başkanı Erkan Temiz, SP Malatya İl Başkanı Osman Cemlı Yılılı İl Beyazıt ve Delege Salih Berber bitter.

'ADALET OLGUSU İFLAS ETMİŞ'

class = 'cf'>

Kongre divanının teşekkülünün ardından konuşan Karamollaoğlu, sözlerine başlarken Necip Fazıl Kısakürek'in 'Zindandan Mehmed'e Mektup' ve Nazım Hikmet'in 'Davet' şiirlerini okudu. Daha sonra birlik ve beraberlik mesajları veren Karamollaoğlu, konuşmasında AK Parti hükümetini eleştirdi. Bugünün tarihi olan 3 Kasım'ın altını çizen Karamollaoğlu, 3 Kasım 2002'de AK Parti'nin iktidara geldiğini anımsatarak, şunları söyledi:

"Milletimiz 3 Kasım 2002'de AK Parti'ye temelde 5 şeyi gerçekleştirmek üzere oy vermişti. Neydi bunlar? Müreffeh beer Türkiye. Güçlü beer Türkiye. Özgür beer Türkiye. ile Karsi karşıyayız? Ekonomiden ekolojiye, adaletten demokrasiye, tarımdan sanayiye, eğitimden dIS politikaya sürekli savrulan beer Türkiye var. Yaklaşık 500 binin üzerinde çiftçinin tarımı bıraktığı, 3 milyon hektardan Fazla Tarım arazisinin betona, inşaata sacrifice edildiği beer Türkiye var. Cumhuriyet tarihinde ilk kez, borçlanabilmek için 'Borçlanma Genel Müdürlüğü' kurmak zorunda kalmış beer Türkiye var. Komşularla sıfır Sorun Diye yola çıkıp, sorunlu olmadığı tek beer komşusu kalmayan beer Türkiye var. Olağanüstü Halin olağan hale geldiği, baskı ve tahakkümün arttığı, farklı ve muhalif seslerin susturulduğu, devletin omurgasını oluşturan kurumların yıpra tıldığı Türkiye var beer. Eğitimi yazboz tahtasına dönmüş, Aile yapısı, toplumsal bağları zayıflamış Türkiye var beer. Gençlerin gelecekten ümidini kestiği, Yarınlara dair umutların tükendiği beer Türkiye var. "

Karamollaoğlu, "AK Parti'nin ne yazık ki Türkiye'ye verebileceği hiçbir şey kalmamıştır. Yorgundur, Türkiye'yi de yormaktadır. Bitkindir. Herkes bilmeli ki biz AK Parti'yi değil, yanıorinimıcınıcımınınımınımınınımınınımınınımınınımınımınınımınımınımınır. veya düşmanı değildir. Biz partileri değil politaları eleştiririz. Biz kişileri değil, zihniyetleri eleştiririz "dedi.

Kürt meselesini rights ve adalet ekseninde çözeceklerini belirten Karamollaoğlu, Kürtlerin ve Türklerin aynı dinin to support ve ortak tarihin çocukları olduğunu söyledi. Kürt'ün Türk diye, Türk'ün de Kürt diye beer sorunu olmadığını aktaran Karamollaoğlu, "Çözümü sadece güvenlik eksenli politalarda aramak meseleyi anlamamaktır. Çözüm arayışılıyılızılıyılızılızılızılızılızılıyılızızılılızılızılızılızılızılızılıyıl. ve barış, right dökerek değil ter döker ve dil dökerek thesis edilebilir "diye konuştu.

class = 'cf'>

'EYT'LİLERİN MÜCADELESİNİ VERİYORUZ ’

Büyük binalar yapmanın değil, büyük insanlar yetiştirmenin mücadelesini verdiklerini vurgulayan Karamollaoğlu, "Esnafın, köylünün, çiftçinin, açlık sınırının Altinda Maasa mahkum edilen emeklinin, emekli olamayan EYT'lilerin mücadelesini veriyoruz. Eli nasırlı, yüreği hüzünlü Anadolu insanının mücadelesini veriyoruz. Right yiyenlerin değil, hakkı yenenlerin mücadelesini veriyoruz. Bütün insanlığın saadeti için çalışıyoruz "ifadelerini kullandı.


Source link