Wednesday , April 1 2020
Home / turkey / Kekreyemiş, right şekeri ile insülini dengeliyor

Kekreyemiş, right şekeri ile insülini dengeliyorYabanmersini ile aynı aileden gelen kekreyemiş, küçük, sulu ve tatlı meyve olmasının yanında içinde barındırdığı vitamin kaynağı ile bilim adamlarının said çekiyor. İsveç-Lund Üniversitesi'nde yapılan 3 aylık araştırmada, Yuksek yağlı besinler tüketen deney grubunda çarpıcı sonuçlar Veren kekreyemişin, Yuksek yağlı beslenmeye rağmen kilo artışı gözlenmemesi, right hinge seviyelerinin dengeli olması insulin ve ile karaciğer YAG oranlarının, yağlı beslenmeye normal rağmen düzeylerde olması One çıkıyor .

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. İlker Aksoy, meslektaşlarının İsveç Lund Üniversitesi’nde araştırmalarına konu olan kekreyemiş meyvesi ile ilgili bilinmeyenleri aktardı. Dr. Aksoy, "Çalışmayı değerlendirdiğimizde, özellikle sıkıntı duyduğumuz ve çoğu katı ve sıvı yağların yasaklandığı karaciğer hastalarında, yağlanması 1, 2, 3. evalkü üdor ıkılım. Bu anlamda karşılaştırmalı yapılan araştırmada en belirgin özellik, kekreyemiş meyvesinin araştırılan diger bitkilere Gore karaciğer azaltması Yag ve içeriğindeki flovonidlerden oranını dolayı right dolaşımını etkileyip, hücrelere daha Fazla oksijen gitmesine Orada ve daha yok Fazla YAG dokusunun edilmesine Neden olmasıdır. "

Araştırmada, kekreyemiş tüketen grupta; vücutta kas kitlesindeki artışında gayet, çekici olduğunu belirten Dr. İlker Aksoy; "Bizim istediğimiz de tam olarak budur. Dolayısıyla insülin is planned by düşürerek insanların tip 2 diyabate yakalanma olasılığını düşürmektedir "dedi.

Dr. İlker Aksoy, "Tum dünyada ilaçlar parallel hastalıklara geliştiriliyor buna rağmen hala Bazi hastalıklar konusunda geliştirilmiş ilaçların olmayışı, Ayni zamanda ilaçların çoğunun etken maddesinin bitkilerden Elde edilmesi uzmanları ve bu gibi Meyve yemişlerle ilgili araştırmalara yöneltiyor. Başarılı araştırma sonuçları da her geçen gün yeni gizemler keşfedeceğimizi ve yararlı sonuçların göz ardı edilmemesi gerektiğini gösteriyor "dedi.

<! –

->


Source link