Wednesday , November 20 2019
Home / turkey / Karanfil yağının faydaları – Sağlık Haberleri

Karanfil yağının faydaları – Sağlık HaberleriKaranfil yağının sağlığımıza olan faydaları çok geniştir. Karaciğer sağlığı cilt sağlığı özellikle de diş sağlığına iyi geldiği bilinmektedir. Karanfil yağının çeşitli rahatsızlıklara karşı olan faydalarını şu şekilde sıralayabilmek mümkündür.

CİLT SAĞLIĞI VE AKNE
Akneyi ortadan kaldırmak için doğal bir çare olarak, 3 damla karanfil yağını alın ve 2 tatlı kaşığı ham bal ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüzde bekleterek sonrasında ılık su ile durulayın.
Balın ve karanfilin antioxidant etcisi sivilcelerinizi hızlı bir şekilde iyileştirmeye olacaktır yardımcı.

GÜÇLÜ ANTİOKSİDAN ÖZELLİKLERİ BARINDIRMAKTADIR
Antiioxidlar, hücre ölümü ve cancellation de olmak üzere serbest radikallerin neden olduğu hasarı tersine çeviren moleküllerdir. Araştırmalar, antioxidantların yaşlanma dejenerasyonunu yavaşlattığını ve vücudu kötü bacteria ve virüslere karşı koruduğunu göstermiştir.
Yüksek antioxidant seviyesi ve öjenol seviyeleri nedeniyle karanfil ayrıca "koruyucu" madin olilin bektektir.

SİNDİRİME VE ÜLSERE YARDIMCI
Geleneksel karanfil yağı kullanımları arasında hazımlığı iyileştirme, kabızlı önleme, ülsere iyi gelme gibi seçenekler yer almaktadır.

2011'de yayınlanan çeşitli hayvan modellerini kullanan beer çalışma, karanfil yağının hem gastro-koruyucu hem de anti-ülser özelliklerine sahip olduğunu ortaya koymaktadır.

Karanfil yağının dişe etkileri
Karanfil yağı içerisinde ojenol madde bulundurmaktadır. Ojenol madde doğal an antibacterial ve antibacterial agent. Karanfil yağı ağız ve diş eti iltihabını azaltmaya yardımcı olur.

KARANFİL YAĞI DİŞ İÇİN NASIL KULLANILIR?
• İlk olarak top şekline getirilmiş pamuğu alın ve karanfil yağının içerisine daldırın.
• Ağrının olduğu bölgeye karanfil yağı olan pamuğu batırın ve beer süre bekletin.
• Karanfil yağınız yoksa, tam beer karanfil kullanabilirsiniz. Karanfil etkilenen bölgeye yerleştirin ve ağrı gelene levels orada bırakın.
• Karanfil yağının etkisi çok güçlü ise, seyreltmek için zeytinyağı kullanın.

Dr. Mehmet Öz öneriyor: Kışın bolca tüketin!

Source link