Sunday , November 17 2019
Home / turkey / Fenerbahçe'de Gabigol bombası … Son dakika Fenerbahçe transfer haberleri 29 Kasım – Futbol

Fenerbahçe'de Gabigol bombası … Son dakika Fenerbahçe transfer haberleri 29 Kasım – Futbol1 Ocak’ta Santos'la kiralık sözleşmesi bitecek olan ‘Gabigol’ lakaplı Gabriel Barbosa’yı Inter yeniden kiralık olarak göndermeye karar verdi. Fenerbahçe yönetimi Brezilyalı yıldız için şartları zorlayacak. mevkinde fazla oyuncusu nedeniyle Gabigol'ü yeniden kiralamaya karar verdi. Bunun üzerine F.Bahçe harekete geçti. F.Bahçe yönetimi satın alma Pilihanyonunu da alarak Gabigol'ü kiralık olarak ocak ayında kadrosuna katmayı hedefliyor. Browse ile ilk temasın kurulduğu belirtildi. Güncel piyasa değeri 8 milyon Euro civarında olan Gabigol için Fenerbahçe'nin Pilihanyon fiyatını 6 milyon Euro civarına çekmeye çalışacağı öğrenildi. 22 yaşındaki Gabigol 4 kez Brezilya forması giydi.

Shala Fenerbahçe'den ayrıldı

Fenerbahçe altyapısında forma giyen Kosova asıllı Arnavut oyuncu Adenis Shala, Ukrayna Ligi ekiplerinden Vorskla Poltava'ya transfers oldu. Shala'nın ismi, Besiktaş ile oynadıklları U21 maçında rakip futbolcuya yaptığı sert hareketle de gündeme gelmişti.

İpler el değiştirdi

Sezona büyük umutlarla başlayan ancak beklentilerin çok uzağında kalan Fenerbahçe'de but Ali Koç karar değiştirdi. İşte sarı lacivertli ekibin devre arası için müthiş planı … Fenerbahçe’deki kıyımdan Sportif Direktör Damien Comolli de nasibini aldı. Sezon başından give kadro dışı kararlarının alındığı, hocaların gönderildiği sarı-lacivertlilerde, kötü gidişin mimarı olarak eleştiri oklarına hedef olan Comolli’nin yetkileri kısıtlandı. Aldığı oyuncuların maliyet ve performansı tartışma konusu olan Fransız, artık transferde karar değil, tavsiye verecek. İpler ise futbol şube sorumluluğuna getirilen yönetici Selahattin Baki'nin scrambled. Daha önce İngiliz ekibi Sheffield United’da yönetici olarak görev yapan ve transfer piyasasına da hakim olan Baki, sarı-lacivertlilerde de tam yetkili olarak takviye çalışmalarını yönetecek. Comolli, sadece görüşmelerde masaya oturan adam rolünü üslenecek.

Valbuena'dan dönüş sinyali

Sarı lacivertli takımda sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Mathieu Valbuena, Fransa Ligi'ne geri dönme ihtimali olduğunu ancak öncelikle Fenerbahçe ile görüşeceğini söyledi. ecrübeli futbolcu, "Fransa Ligi'ne dönmeyi düşündüm. Böyle beer ihtimal hala var. Sözleşmemin bitmesine 6 ay var. Fenerbahçe'nin benimle ilgili düşüncesini öğrenmek için yöneticilerle görüşmem gerekiyor. Ocak ayında neler olacağını göreceğiz." dedi. Nabil Dirar ve Benzia'nın ardından Valbuena'nın da gidip gitmeyeceği merak ediliyor.

Benzia geri gonderiliyor

Fenerbahçe'de bekleneni veremeyen Benzia'nın ocak ayında gönderileceği yerine ise yine Lille'de forma giyen Xeka'nın kiralanacağı öne sürüldü. Portekizli oyuncu 24 yaşında. Savunma yönüyle thanks to çeken futbolcu uzun boyunun yanı sıra attığı uzun paslar ve oyun dates özelliğiyle thanks to çekiyor.


Source link