Sunday , March 29 2020
Home / turkey / Beşiktaş'ta iğrenç olay! 'Parkın içindeki ağaçların arasına saklanmıştı'

Beşiktaş'ta iğrenç olay! 'Parkın içindeki ağaçların arasına saklanmıştı'Olay, dün at 23.15 sıralarında Beşiktaş Abbasağa Mahallesi Cami Çıkmazı Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, Beşiktaş’ta arkadaşlarıyla birlikte oturan 24 yaşındaki Dilek Sarıgül, at 22.50 sıralarında eve gitmek için kafeden çıktı. Ihlamur Dere Caddesi üzerinden Dünya Barış Parkı içinden geçerek Cami Çıkmazı Sokağı'ndan evine gitmeye çalışan genç kız, bu sırada ağaçlık karanlık bölgeden birin kendis doğru Genç kız korkarak, hızlı beer şekilde yürümeye başlarken, şüpheli ise aynı şekilde hızlanıp genç kızı taciz etti. Your beer is neye uğradığını şaşıran kız, bağırarak çığlık atmaya başladı. Komşular ve parkta bulunan vatandaşların tepkisi üzerine şüpheli olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Genç kızı daha sonra policy karakoluna giderek şahıs hakkında şikayette bulunurken, ekipleri policy de şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.
Öte yandan kızın tacize uğradığı ve şüphelinin kaçtığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

"PARKIN İÇİNDEKİ AĞAÇLARIN ARASINA SAKLANMIŞTI"

Eve gitmeye çalıştığı sırada parkın içinde saklanan birinin tacizine uğradığını belirten Dilek Sarıgül, "Evet, dün akşam burada beer taciz olayı yaşadım. Beşiktaş’ta at 22.50 gibi eve gitmek için arkadaşlarım and ayrıldım ve her the kullandığım era Ihlamur Dere Caddesi’nden Dünya Barış Parkı'ndan buraya geldim. Cami Çıkmazı Sokağı'ndaki merdivenleri kullanarak evime doğru gidiyordum. Tam buraya geldiğimde, bu gecekondunun girişinde birinin olduğunu fark ettim. Adımlarımı hızlandırdım. Daha sonra şahsın arkamdan geldiğini hissettim ve tam o sırada tacize uğradım. Ondan sonra bağırmaya başladım. Komşular ve parkta bulunan şahıslar benim çığlıklarıma geldiler. O sırada şahıs buradan kaçarak gitti "dedi.

class = 'cf'>

Beşiktaşta iğrenç olay Parkın içindeki ağaçların arasına saklanmıştı

“SÜREKLİ KULLANDIĞIMIZ YOL, AYDINLATILSIN İSTİYORUZ”

Yaşanan olayla ilgili şikayetçi olduğunu, karanlık olan sokağı sürekli kullandıkları ve aydınlatılmasını istediklerini belirten Sarıgül, "Emniyete dün gece gittim, şikayette bulundum. Abbasağa Mahallesi Muhtarı ve Beşiktaş Belediyesinden iletişime geçtiler. Bu yol hep karanlık ve 2016 yılında beer şahsa ait olduğu iddia edilerek kapatıldı. Beer inşaat yapılacağı söylendi. Bizler mahalleli olarak ayaklandık ve bu inşaatın yapılmasını engelledik. Çünkü burası kamuya ait çocuk parkının olduğu, kaydırakların ve spor aletlerinin olduğu beer parktı. Tam tarihten emin değilim 2013 yılından aletler kaldırıldı ve 2016 yılında da tamamen kapatılarak metal panellerle çevrildi. Hatta şu cami çıkmazında hala o metal paneller durur. Mrs. tarihten give parka hiçbir düzenleme yapılmıyor, hiçbir ışıklandırma, hiçbir güvenlik çalışması yapılmıyor, hiçbir şey yapılmıyor, ağaçları budanmıyor "in konu.

İlk defa böyle beer şeyin burada olduğunu belirten Sarıgül, "Arkamı döndüğümde şahsın yüzünü gördüm. Ama çok karanlık olduğu için beer silüet halinde gördüm. Fazla detay hatırlamıyorum, o anın korkusuyla. Beer şey demedi. Ben bağırınca buradakiler ‘orada ne oluyor’ deyince kaçtı. Daha önce burada böyle beer şey yaşanmadı. Ben 24 yaşındayım, ailem ben doğmadan taşınmış buraya, sürekli kullandığım beer yol ve ilk defa böyle beer şey oluyor "şeklinde konuştu.

class = 'cf'>

Beşiktaşta iğrenç olay Parkın içindeki ağaçların arasına saklanmıştı

MAHALLE SAKİNLERİ YAŞANAN OLAYA TEPKİ GÖSTERDİ

Daha önce böyle beer olayın yaşanmadığını ve şüphelinin yakalanmasını istediklerini belirten mahalle sakini Nurbanu Emir, "Evet bu mahallede oturuyoruz, başına taciz olayı gelen arkadaşımız da bu mahallede otini. Hem onun adına, hem bu mahallede yada bu şehirde yada bu ülkedeki tüm kadınlar adına çok üzgünüz. İstanbul'da yaşıyoruz ve at 23.00 gibi hani saatin de önemi yok ama böyle beer saatte böyle taciz beer olayı başına geliyor. En önemlisi suçlunun bulunması çünkü herkesin kendini güvenlik hissetmeye hakkı var. İkinci olarak bu geçiş yolunun aydınlatılması her kim tarafından olursa, belki Beşiktaş Belediyesi yapar. Ara ara gördüğümüz o bekçilerin, daha çok böyle ihtiyacı olduğu yerlerde görülmesi hepimizin arzusu, isteği. Daha önce yaşanmadı ama tedirgin olmak yaz yada kış yol çok karanlık olduğu için kadınların aklına gelen beer şey bu. Dolayısıyla her an yaşayacakmışız gibi yaşıyorduk "ifadelerini kullandı.

Beşiktaşta iğrenç olay Parkın içindeki ağaçların arasına saklanmıştı


Source link