Sunday , April 5 2020
Home / turkey / Aç karnına yapılan spor diyabet riskini azaltıyor

Aç karnına yapılan spor diyabet riskini azaltıyorposta.com.tr

Daily Mail'in haberine göre Bath ve Birmingham üniversitelerinde yapılan araştırmaya göre sabah aç karnına yapılan egzersizler tip 2 diyabet riskini azaltıyor.

Araştırma aç karnına yapılan antrenmanın beer sağlığımız üzerinde olumlu etkileri olabileceğini ortaya koydu. Aç karnına yapılan egzersiz, yemekten sonra and şekeri seviyelerini control altında tutuyor. Spor yapanların vücutları, insülini kullanmada etkin hale geliyor.

Bath ve Birmingham üniversitelerinde yapılan çalışmada, iki gruba ayrılan obez veya fazla kilolu olarak sınıflandırılan 30 erkek yer aldı. Altı hafta boyunca, beer group egzersizden önce ve diğer ise group egzersizden sonra kahvaltısını yaptı. Tüm katılımcılar, beer gece at 20: 00'de akşam yemeği yedi.

Katılımcılara yüksek carbonhhidlı kahvaltı verildi. Katılımcılara, hangi grupta olduklarına bağlı olarak, egzersiz öncesi veya sonrasında placebo içkisi (Plasebo etkisi, kişinin hastalığı için kanıtlanmış tedavi edici beer etkisi olmamasınaığindılılısılılılısılılısılılısılısılılısılılısılılısılılısılısılılısılısılılısılısılısılısılısılısılısılısılısılısılısılısılısılısılısılısılısılısılısılısıl.

Beer araştırmacı tarafından denetlenen egzersiz grubu haftada üç kez 50 dakikalık bisiklete bindi. Katılımcıların diyetlerinde, kahvaltı ve akşam yemeği ile ilgili hiçbir kural uygulanmadı.

Yemekten önce egzersiz yapan gruptaki katılımcılar, daha sonra egzersiz yapanlara göre insüline daha duyarlı olduğu görüldü. Ma'am, 'insüline duyarlı' olarak adlandırılanların right şekeri seviyelerini düşürmek için daha küçük miktarlarda insüline ihtiyaç duymaları anlamına geliyor. İnsülin hated olarak da adlandırılan düşük insülin duyarlılığı olan kişiler daha fazla miktarda insülin ihtiyaç duyar ve diyabet olabilir. Ayrıca hastalarda yüksek tansiyon ve yüksek cholesterol seviyeleri gibi sorunlar da görülebilir.

Bath Üniversitesi'nden Dr. Javier Gonzalez, şunları söyledi: 'Eğer daha fazla insüline duyarlıysanız, tip 2 diyabet geliştirme olasılığı daha düşüktür. İnsülin duyarlılığı bozulmaya başladığında, tip 2 diyabetin başlangıcıdır. 'Sonuçlarımız, egzersiz yaparken yediğiniz yemek zamanlamasını değiştirmenin genel sağlığınıza derin ve olumlu değişiklikler getirebileceğini gösteriyor.'

<! –

->


Source link