Home / slovenia / Derbi Teksasa gladko Dallasu – Dončić skoraj s prehitel polovice sireno pred odmorom :: Prvi interaktivni multimedijski portal, MMC RTV Slovenija

Dončić wound je bil razigran predvsem v prvem polčasu. Photo: AP

Russell Westbrook je bil znova junak večera v Chesapeake Energy Arena. Photo: Reuters

Minnesota Rambla San Antonio

29. November 2018 ob 02:00,
zadnji poseg: 29. november 2018 ob 04:27
Houston – MMC RTV SLO

Luka Dončić je pustil velik pečat tudi na Teksaškem derbiju. 15 izmed 20 točk je prispeval v prvem polčasu, like Mavericksi Nadigrali Houston. Tudi trojni dvojček Jamesa Hardna ni pomagal Rocketsom (108: 128).

V Toyota Centru so se izbranci Ricka Carlisla veselili druge zmage na gostovanjih v letošnji sezoni, skupno imago deset zmag in devet porazov. Dončić je prispeval 20 točk, šest skokov in dve podaji v 24 minutah. Po uvodnem zaostanku z 0: 7 je dvignil soigralce z dvema trojkama. Za potezo večera je poskrbel v zadnji akciji prvega polčasa, ko je zadel trojko skoraj s polovice igrišče prek iztegnjenih skirt P. J. Tuckerja. Prehitel je sireno za 18 točk naskoka Dallasa ob odmoru.

Houston še brez zmage brez Paula
Rocketsi so le bleda senca ekipe, if you just pragu finala Lige NBA. Houston's sedmi teki v izgubil finale Zahoda proti Golden Statu. Znova je manjkal poškodovani Chris Paul. Brez sijajnega organizator igre letos and niso dobili tekme. Harden vsega ne more opraviti sam, tokrat je dosegel 25 točk, 17 podaj in 11 skokov. To je bil prvi trojni dvojček sezone in 36. v imenitni karieri MVP-ja rednega delta sezone.

Z enajstimi is like v spodnjem delu lestvice zahodne konference. Zelo is a poet odličnega obrambnega igralca Trevorja Arize v Phoenix. Trener Mike D'Antoni ima znova težave z obrambo.

Dončić odgovoril na odličen šart gostiteljev
Rocketsi so začeli odlično. P. J. Tucker je v prvem napadu zadel izza črte, po zabijanju Clinata Capele je bilo že 7: 0 in Rick Carlisle je ppo minuto in 48 igre vzel minuto podmora, ki pa je zelo pomagala. Mavericksi so odgovorili z dvema zaporednima trojkama Dončiča z levega city. Obramba gostiteljev je when razglašena že v prvi četrtini in Mavsi so zlahka zadevali. Vodstvo so prevzeli sredi prve četrtine po polaganja Wesleyja Matthewsa in ga nato le še poviševali. Dončić je z zabijanjem v 8. minuti dosegel že deset točk. Po prvi četrtini so gostje vodili za osem točk (28:36).

Prednost do odmora narasla na 18 točk
Na začetku druge četrtine as prednost Dallasa le še poviševala. Maxi Kleber je zadel dve trojki zapored in po 17 minutah igre so bili Rocketsi že v velikih težavah (36:55). Dončić je v zadnjem napadu prvega polčasa prehitel sireno in zadel trojko score of igriča polovice, nato pa proslavil izjemen met s soigralci in odvihral v garderobo. Ob odmoru so imeli Mavericksi že 18 točk naskoka (56:74).

Rocketsi zapretili ob koncu tretje četrtine
Tudi drug polčas je Dončić začel s košem in pšrostim method po prekršku Clinta Capele. V tretji četrtini so se gostitelji prebudili, se je Harden razigral in prednost Dallasa je skopnela. Po košu Gordona v zadnji minuti tretjega del igre je Houston zaostajal le za pet točk (89:94) in gledalci so bili vse bolj glasni.

Seriously trojk Harrisa za potrditev zmage Dallasa
Odločilen je bil začetek zadnje četrtine, ko so Mavericksi z delnim izidom 10: 2 prišli do prednosti 15 točk (91: 106) po trojki Devina Harrisa, ki je bil neustavljiv. Zadel je kar pet trojk iz šestih poskusov in sredi zadnje četrtine je prednost gostova narastla na 23 točk (97: 120). V zadnjih šestih minutah so it is difficult for the igrali rezervisti.

Dončić in soigralci bodo nato v petek znova gostovali v Staples Centru, kjer so konec oktobra doživeli minimalni poraz z Lakersi.

Westbrook s 107. trojnim dvojčkom ujel Kidda
Oklahoma je odpravila Cleveland s 100: 83. Russell Westbrook je prispeval 23 točk 19 skokov in 15 podaj. To je bil njegov 107. trojni dvojček v karieri. The theme is Večni lestvici izenačil z legend of Jassonom Kiddom. Pred njim sta le še Oscar Robertson (181 trojnih dvojčkov) in Magic Johnson (138).

Korver's veteran is always Utahu
The cavalier of igrali le z deveterico, so is the prediction of techmo dogovorili, and it is a sign of Iguacev z Utahom. 37-ostrostrelec letni Kyle Krover as preselil v Salt Lake City, v Cleveland pa prihaja Alec Burks. Cavsi so dobili še dva izbora v drugem krogu nabora.

Sredine tekme:
HOUSTON – DALLAS 108: 128
Harden 25, 17 podaj, 11 skokov, 6 ukradenih in 8 izgubljenih žog v 37 minutah, House, Capela in Ennis po 18, Gordon 17, Tucker in Hartenstein po 5, Chriss 2; Dončić 20 (6/11 iz igre, 3/7 za tri), 6 skokov, 2 podaji in 4 izgubljene žoge v 24 minutah, Harris 20 (5/6 za tri), Jordan, Barnes in Barea (12 podaj) po 13 , Matthews 11, Smith Jr. 10, Kleber 9, Finney Smith 7, Mejri in Powell po 6.

CHARLOTTE – ATLANTA 108: 94
Lamb 22, Zeller in Walker po 19; Young 18.

PHILADELPHIA – NEW YORK 117: 91
Embiid 26, 14 skokov in 7 podaj, Redick 24 (4/6 za tri), Simmons 14, 8 skokov in 7 podaj; Hezonja in Kanter po 17, Dotson 16.

BROOKLYN – UTAH 91: 101
Dinwiddie 18; Mitchell 29, Gobert 23 in 16 skokov.

MILWAUKEE – CHICAGO 116: 113
Antetokounmpo 36, 11 skokov in 8 podaj, Brogdon 24 (6/6 za tri), Middleton 17; LaVine in Parker po 24, Arcidiacono 22.

MINNESOTA – SAN ANTONIO 128: 89
Covington 21 in 9 skokov, Towns 16 in 11 skokov, Rose 16 (4/5 za tri), Gibson 13, Okogie 12; Poeltl 14, Pondexter 13.

NEW ORLEANS – WASHINGTON 125: 104
Holiday 29, Davis 28 in 15 skokov, Randle 23 in 12 skokov; Oubre in Morris po 22.

OKLAHOMA CITY – CLEVELAND 100: 83
Westbrook 23 (10/17 iz igre), 19 skokov in 15, v 37 minutah, Grant 21, George 18; Clarkson 25, Sexton 21 in 10 skokov.