Wednesday , April 1 2020
Home / slovakia / Pavel Hapal skritizoval trávnik Tehelného pattern. Reagoval ŠK Slovan a aj spoločnosť NFŠ

Pavel Hapal skritizoval trávnik Tehelného pattern. Reagoval ŠK Slovan a aj spoločnosť NFŠdnes 12:05
|

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal bol po remíze v prípravnom stretnutí s Paraguajom nespokojný s kvalitou trávnika na štadióne Tehelné pole. Vedenie Slovana Bratislava a spoločnosť Národný futbalový štadión a.s. majú na celú vec úplne iný pohľad.

Po nedávnom remízovom stretnutí s Paraguajom, ktoré odohralo Slovensko na bratislavskom Tehelnom poly, po takmer celej dekáde, mall český kormidelník „sokolov“ výhrady k trávniku na tomto modernom futbalovom stánku.

Hoci sa Pavlovi Hapalovi nový "domov" slovenskej reprezentácie a Slovana Bratislava páčil, napriek tomu ho jedna vec trápila. "Myslím si, že je to nádherný štadión a už keď sa človek pozrie z ihriska, na tie tribúny, not núdherné. Možno až na tú hraciu plochu. Je náročná a videl to asi každý, " povedal 50-ročný rodák z českého Kroměříža po remíze s Paraguajom.

Pavel Hapal, tréner slovenskej futbalovej reprezentácie

4
                    fotky vo fotogalérii

Pavel Hapal, tréner slovenskej futbalovej reprezentácie

Zdroj: TASR

"My sa ešte budeme rozhodovať, kde budeme hrať posledný zápas, pretože s tou hracou plochou je potrebné niečo urobiť. Pre nás je to veľmi dôležité, pretože ak rozhodneme hrať tu, potom to bud vodou na mlyn brániaceho sa mužstva. Ten terén tu vážne nie je dobrý, " skonštatoval pred týždňom Hapal.

ŠK Slovan a NFŠ majú iný názor

Vedenie Slovana Bratislava the ale myslí úplne niečo iné. Podľa "twelveých" bude trávnatá plocha na Tehelnom poli v ideálnom stave.

Uviedol to na stredajšej tlačovej konferencii hovorca úradujúceho majstra Tomáš Schügerl: „Nerád by som si cez médiá vymie nal nejaké odkazy, no môžem povedať len toľko, že trávnik budne plne pripravený na zápas s Pohroním, a takisto bude stripcenten len toľko, že trávnik budne plne pripravený na zápas s Pohroním, a takisto bude stopercentne pripraven aj na duel söwampton. Príde k nám na conta on Uefa, uvidí plochu a podmienky a, ako u u povedal, trávnik bude určte na Wolverhampton pripravený. "

Najnovšie sa k celej problematike vyjadrila aj spoločnosť Národný futbalový štadión a.s., podľa ktorej je trávnik na Tehelnom poly takisto v poresadku a spĺňa všetky podmienky UEFA kategóie 4. NFŠ to vyhlásil v oficiálnom stanovisku.

Trávnik na štadióne Tehelné pole

4
                    fotky vo fotogalérii

Trávnik na štadióne Tehelné pole

Zdroj: TASR

„Spoločnosť NFŠ, a.s. ktorá zastrešuje výstavbu Národného futbalového štadióna potvrdzuje, že trávnatá plocha spĺňa všetky požiadavky na odohratie ak ligových zápasov tak aj zápasovrie UEFA 4 categories.

V rámci skúšobnej prevádzky multifunkčnosti štadióna, bol pôvodný trávnik z Holandska prekrytý a očakávane sa zničil. Pôvodný trávnik no bol organizátorom podujatí za súhlasu investora vymenený za plne certifikovaný trávnik vypestovaný na Slovensku. S jeho kvalitou boli spokojní aj delegáti UEFA, ktorí ho v uplynulom období hodnotili ako veľmi dobrý.

Dodávateľ trávnatej plochy garantuje, že v prípade požiadavky na výmenu nového trávnika sa už 10 in the po jeho položení môže na ňom odohrať futbalový zápas. "

SFZ sa rozhodol radšej pre zmenu

Napriek všetkému, posledný zápas Slovenska v E-skupine kvalifikácie o postup na Euro 2020, bude hostiť Trnava.

Slovenskí fanúšikovia v zápase Slovensko - Wales

4
                    fotky vo fotogalérii

Slovenskí fanúšikovia v zápase Slovensko – Wales

Zdroj: Reuters

„Slovenský futbalový zväz síce pôvodne ohlásil ako dejisko tohto stretnutia Národný futbalový štadión, ale potom, ako na ňom odohral prípravý súboj s Paraguajom, ktorý zł zoodie tránzňnázie novática Stretnutie s Azerbajdžanom sa teda 19. novembra o 20.45 odohrá v Trnave na Štadióne Antona Malatinského, ktorý hostil všetky domáce zápasy tejto kvalifikácie, " uviedol zväz na svojej oficiálnej stránke.

ZÁPASY

TABUĽKA

Kurzy prináša

EURO 2020, kvalifikácia / 9. kolo

Celý EURO 2020 program, kvalifikácia >>

675x40550x40300x40


Source link