Wednesday , April 1 2020
Home / slovakia / NASA the najala známeho partnera na spoluprácu. Postaví ťažobné stroje na Mesiac

NASA the najala známeho partnera na spoluprácu. Postaví ťažobné stroje na MesiacSpoločnosť Caterpillar spolupracuje s NASA na stavbe strojov, ktoré budú schopné pracovať na povrchu Mesiaca. Cieľom je zistiť, či má zmysel na Mesiac poslať automatické, prípadne diaľkovo ovládané stroje, ktoré by zbierali kamene či prach. NASA by ich totiž mohla použiť ako materiály pre plánovanú lunárnu základňu, píše portál futurism.com

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Obe spoločnosti už dlhšie spolupracujú na viacerých projektoch. Skúsenosti Caterpillaru z neho robia vynikajúceho kandidáta na vybudovanie lunárnej infraštruktúry. "Technológie Caterpillaru sa každý deň úspešne používajú na Zemi. Skúsenosti firmy sú pre záujmy NASA veľmi dôležité. " vyjadrila sa hovorkyňa NASA Clare Skellyová pre CNBC.

Screenshot / Youtube

Hoci prezidentka oddelenia zdrojov v Caterpillari Denisa Johnsonová nepotvrdila existenciu konkrétnych plánov o missioni, ale nápad použiť poloautomatické vozidlá na skúmanie povrchu Mesiacu nie je nový. Astronautom by sa šetrilo veľa zložitej a nebezpečnej manuálnej práce priamo na povrchu.

Screenshot / Youtube

V máji sa objavila správa o Plánoch NASA týkajúcich sa letov na Mesiac v priebehu rokov 2024 až 2028. The program názvom Artemis je veľmi ambiciózny, jeho cieľom nie je len poslať Američanov po viac ak polstoročí znova na Mesiom ktoc tom noc tom, noctivity of the city, NASA mohla znamenať začiatok novej éry prieskumu slnečnej sústavy.

Screenshot / Youtube

S programom Artemis má NASA pomáhať aj superpočítač Aitken. Sai sa autonómne vozidlá od Caterpillaru niekedy budú na Mesiaci skutočne používať, sa ešte uvidí.


Source link