Tuesday , April 7 2020
Home / slovakia / Mazda predstavuje svoj prvý electromobil. MX-30 nie je batéria na kolesách

Mazda predstavuje svoj prvý electromobil. MX-30 nie je batéria na kolesáchMazda MX-30

Mazda MX-30 je prvý elektrický automobil značky. Zatiaľ výhradne ako electromobil. Malý wankel na predĺženie dojazdu ho zmení na plub-in hybrid.

Teraz si môžete predobjednať prvé sériovo vyrábané elektrické vozidlo značky Mazda, Mazda MX-30 model, ktorý svoju premiéru absolvoval na tokijskom autosalóne. Toto vozidlo bolo vyvinuté pre zákazníkov, ktorí sa pri kúpe elektromobilu nechcú vzdať potešenia z jazdy.

Na Slovensku možno auto predobjednať priamo na stránkach spoločnosti Mazda cez registračný formulár alebo u autorizovaných predajcov značky. Prvé vozidlá k nám dorazia v druhej polovici roka 2020. Špeciálna limitovaná séria FIRST EDITION s bohatou výbavou bude ponúkaná len do vypredania zásob. K predaji bude v štyroch farebných variantách. Základná je krémová farba Ceramic. V ponuke ďalej budú tri trojtónové farby (smavou strechou a stĺpiky v ďalšom odtieni) a to krémová Ceramic, matná sivá Polymetal a červená Soul. Celá modelová rada, ktorá bude kopírovať ponuku výbav modela Mazda CX-30, bude predstavená na autosalóne v Ženeve. Cena limitovanej série FIRST EDITION s bohatou výbavou – bude začínať na 34,400, – Eur.

Mazda MX-30 sa môže pochváliť Unikátnymi dverami, ekologickými materiálmi a akumulátorom menšej veľkosti, ktorý poskytuje dojazd približne 200 km. To ďaleko presahuje vzdialenosť 48 km, ktorú v priemere prejde európsky zákazník za deň. Po nedávnom predstavení motora Skyactiv-X idea o ďalší dôležitý krok pre automobilku Mazda v rámci network complex snahy o znižovanie emissionsí.

Vozidlo s akumulátorom, nie akumulátor na kolesách

Prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Mazda Motor Europe, Jasuhiro Aojama, pri príležitosti premiéry modelu Mazda MX-30, ktorá sa v európskych predajniach objaví v druhej polovici roku 2020 (v Spojenom kráľovstve vu 20), ktorá sa v európskych predajniach objaví v druhej polovici roku 2020 (v Spojenom kráľovstve vuu 20), ktorá sa v európskych predajniach objaví v druhej polovici roku 2020 (v Spojenom kráľovstve vu 20):

Rovnako ako pri všetkých našich producoch aj pri prvom elektrickom vozidle na batériový tree mali naši dizajnéri a konštruktéri veľmi jasný cieľ. Vozidlo musí mať výnimočný dizajn a musí skvelo jazdiť, čo je zásadnou súčasťou DNA značky Mazda a odlišuje nás od konkurencie. A najdôležitejšie je, aby úspešne pomáhalo znižovať emissionse počas celého životného cyklu products.

Okrem technológií elektrifikácie, ktoré v rámci celej zavádzame našej ponuky modelov, sme ako Malý výrobca sústredili všetko Nase úsilie do vytvorenia elektromobilu, od ktorého očakávame, ze sa Stane druhým vozidlom, ktorého dojazd spĺňať potreby zákazníkov aunt.

Mnohé médiá, ktoré testovali naše vozidlá, o ňom povedali, že je jedným z mála testovaných elektrických vozidiel, ktoré sa môžu pochváliť pozitívnymi vlastnosťami bežnéla voidid. Základom každého modelu Mazda, ktorý navrhneme, je pôžitok z jazdy. A ani naše elektrické vozidlo nebude výnimkou"

Zolioie na vodiča

Not ako ostatné Mazdy, aj elektrická chce zaujať jazdnými vlastnosťami. Mazda MX-30 má jazdiť ako Mazda vďaka inovačnému konštrukčnému riešeniu komponentov balíka e-Skyactiv. To zahŕňa integráciu akumulátora napevno do konštrukcie vozidla, čím sa dosiahla celkovo vyššia tuhosť karosérie a tiež výborná odozva na vstupy vodiča.

Vzhľadom na to, ak z je zvuk dôležitý pre vodiča a jeho vnímanie krútiaceho momentu a rýchlosti, konštruktéri spoločnosti Mazda vytvorili v modeli Mazda MX-30 systém electronického zvuku, motorcycles sytékov otizov synchronization. To zabezpečuje menej časté zmeny rýchlosti vozidla a teda aj veľmi stablenú jazdu. Ďalším prínosom je rozšírenie Unikátneho systému G-Vectoring Control (GVC) od spoločnosti Mazda, ktorý využíva výhody electromotora (electric G-Vectoring Control Plus).

Mazda použila predponu MX u viacerých producov, svojím ktoré dizajnom a konštrukčným spracovaním búrali konvencie automobilového priemyslu prevládajúce v andom čase. V prípade modelu MX-5 sme vytvorili dvojmiestny športiak, keď ostatné automobilky roadster odmietali. Podobne unicey chce byť aj tento nový elektromobil.

Karosérie typ

SUV

Počet sedadiel

5

Celková dĺžka × celková šírka × celková výška

4 395 mm × 1 795 mm × 1 570 mm

Rázvor

2 655 mm

Pohonná jednotka

e-SKYACTIV

Zavesenie predných kolies

Vzpery MacPherson

Zavesenie zadných kolies

Torzná tyč

Riadenie

Hrebeňové

Brzdy (predné / zadné / ovládanie)

Odvetrávané kotúče / pevné kotúče
/ rekuperačné brzdenie

Veľkosť pneumatík

215 / 55R18

Hnací akumulátor

Typ

Lítiovo-iónový akumulátor

Ánlánky

Prizmatické

Celkové napätie

355 V

Celkový elektrický výkon (kapacita akumulátora)

35.5 kWh

Electromotor

Typ

Synchrónny motor na striedavý prúd

Systém chladenia

Chladenie vodou

Nabíjanie

Jednosmerné nabíjanie

Vyhotovenie COMBO

Striedavé nabíjanie

Maximálny principle 6.6 kW


Source link