Wednesday , April 1 2020
Home / slovakia / Komentár Ľubomíra Jaška: Premiér sa znovu bojí predsedu

Komentár Ľubomíra Jaška: Premiér sa znovu bojí predseduPellegrinimu sa nechce hrabať v inzerátoch, aby the našiel nový džob. Je pripravený aj po voľbách pokračovať ako premium.

Veľkodušný

Podľa premiérskej ambície to vyzerá na rozhodného a odvážneho politika. Pellegrini však v debate, v ktorej oznámil, že to nechce na premiérskej stoličke zabaliť, nakoniec narazil na tú istú bariéru.

Dôvod má stále rovnaké meno. A bude na kandidátke Smeru na druhom mieste. Robert Fico má svoje miesto vyárendované, hoci Pellegrini prisľúbil, že na zozname kandidátov Smeru nebudú žiadne kontroverzné mená.

Pozitívne naladený Pellegrini sa dokonca pokúsil osloviť aj nesmerácky zvyšok Slovenska. Vie the predstaviť vo vláde Andreja Kisku (áno, toho, ktorého šéf Smeru už vidí na ceste do basy) a veľkodušnosť ukázal aj voči prezidentke. Vraj je dobrá.

Jednoznačné nie odkázal Kotlebovi – aj to mohla neradikálna časť verejnosti prijať ako vážne mienený záväzok.

Naveky béčkový?

Len ten nešťastný Fico a Smer. Pellegrini sa pri vyznaní obdivu k svojej strane začal v televíznom kresle príznačne kolísať. Založil the ruky v sebaobrane a odrecitoval svoje vyznanie lásky presvedčivo ation ako tesne pred trhaním zuba.

Tu totiž jeho odhodlanie končí. Začína háklivé územie, na ktoré sa mu nechce, lebo v tomto území mocenského boja o ovládnutie Smeru treba používať tvrdšie zbrane. "To budeme riešiť až po voľbách. A nebude to verejný boj. "

Je pravda, že cynizmus (na hrane fyzického násilia), s ttorým tento conflict prebehne, by verejnos neuniesla (aj keď je dobre trénovaná).

Pellegriniho ochota byť ďalej premiérom, ale zostať béčkom vo svojej strane, je naivná a falošná. Ak mu zachutila moc, musí objaviť ešte jej ďalšie chute.

Je vysoko pravdepodobné, že len rieši vlastné záujmy. Potom je možné zostať aj celé roky béčkovým predsedom vlády.

Ak by mu náhodou záležalo na budúcnosti slovenskej polity, rýchlo musí pochopiť, že vláda Smeru musí byť radikálne očistená od tragédie menom Robert Fico.

Ak sa Vám článok páčil, podporte nás.
Slobodné médiá a nezávislá žurnalistika existujú aj vďaka Vám.


Source link