Finančná správa upozorňuje na personálnu agentúru. Mala obrať štát o milióny[ad_1]

Personálna agentúra je podozrivá z daňových podvodov za dva milióny eur.

Najmenej traja slováci sa mali dopúšťať daňových podvodov. Prípad riašia criminalist finančnej správy. Akutality.sk o tom informovala hovorkyňa daniarov Ivana Skokanová.

„V prípade figurujú dve slovenské spoločnosti a tri české spoločnosti, ktoré sú vzájomne personálne prepojené,“ uviedla s tým, že predbežná vyčíslená škoda sa vyšplhala na 2 000 000 eur.

Criminalism z Kriminálneho ú finančnej správy (KÚFS) is the most ostatných týždňov zasahovali vo viacerých mestách: v Bratislave, v Trnave, v Senci, v Novom Meste nad Váhom, v Šuranoch, v Sládkovičove a v Dubnici nad Váom.

„Mali podozrenie na daňové podvody, ktorých sa mala dopúšťala personálna agentúra, a to tak, že boli vytvorené facturačné reťazce medzi spoločnosťami na území Slovenska a Českej republiky so zámerom vyhnúť sa nielen plateniu odvodov z príjmov zo závislej činnosti, ale aj optimalizovať si vlastnú daňovú povinnosť na DPH, "doplnila Skokanová.

The crimes against zaistili pricii účtovné doklady a elektronické dáta.

Veľa ľuďom vyplácali mesačne len pár centov

Česká firma začala na Slovensku vykonávať činnosť súvisiacu, poskytovaním služieb dočasného zamestnávania, pričom sa odvolávala na spoluprácu s agentúrami dočasného zamestnávania. „V českom obchodnom registry má uvedené ako predmet podnikania výrobu, obchod a služby a prenájom nehnuteľností, bytov a nebytových priestorov,“ tvrdí hovorkyňa Finančnej správy.

Podľa Skokanovej však spoločnosť oficiálne neeviduje žiadnych zamestnancov. "Za týmto účelom založila iné právnické osoby, ktoré podľa zistených informácií pravidelne nahlasovali a odhlasovali v priebehu mesiaca veľký počet osôb na základe, pričom im však bola vyplácaná hrubá mesačzá mzda len niekoľko eurocentov," opisuje, ako sa mali diať podvody .

Finančná správa ďalej upozorňuje, že spoločnosť navyše uzatvárala s odberateľmi rôzne zmluvy, pricom predmetom Fakturácie nebolo poskytnutie dočasných zamestnancov za úhradu, ale služby spočívajúce v poskytnutí diela.

Zamestanci vyplácaní "načierno"

"Spoločnosť si svoje povinnosti vyplývajúce z týchto zmlúv mala plniť prostredníctvom tuzemských dodávateľov, avšak dodávky služieb sa reálne v takom rozsahu vôbec neuskutočnili," vysvetľuje Ivana Skokanová.

Vražda Jána Kuciaka

Špeciálna stránka s exkluzívnym obsahom

Zamestnanci, ktorí vykonávali činnosti v zmysle zmlúv u odberateľov, vzhľadom na still odpracovaných hodín, museli byť podľa analýz vyplácaní "načierno" – bez príslušných odvodov a daní.

„Predbežná vyčíslená škoda sa vyšplhala na 2 000 000 eur, a to len na dani z pridanej hodnoty. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom pre trestný čin skrátenia dane a poistného odňatie slobody na 7 až 12 rokov. V pradeade momentálne pokračujú ďalšie procesné úkony a analýza zaistených dokladov. Bližšie informácie v tejto chvíli preto nie je možné poskytnúť, "uzavrela hovorkyňa daniarov.

[ad_2]

Source link