Monday , April 6 2020
Home / slovakia / Dani Alves nespomína na Paríž v najlepšom: Život je tam stressujúci a mesto plné rasistov

Dani Alves nespomína na Paríž v najlepšom: Život je tam stressujúci a mesto plné rasistovvčera 16:08
|

Mnoho ľudí považuje Paríž za jedno z najkrajších miest na svete. Iný pohľad má však brazílsky futbalista Dani Alves.

V metropole Francúzska strávil dva roky počas pôsobenia v Paríži St. Germain, mesto na Seine ho však neoslovilo. Navyše, prekvapilo ho vysokou mierou rasizmu.

Do Paríža prišiel v lete 2017 z Juventusu Turín. V PSG získal dva majstrovské tituly a po uplynulej sezóne sa vrátil domov do FC Sao Paulo. „Ak strávite v Paríži týždeň, bude to pravdepodobne najväčšie dobrodružstvo vo vašom živote, potom je to však nuda. Pre mňa bol tamojší život stressujúci, nepáčilo sa mi tam, " citoval web Daily Mail priznanie 36-ročného pravého obrancu pre brazílsku televíziu Globo.

V rozhovore prezradil aj nelichotivé skúsenosti s miestnymi obyvateľmi. „Paríž je plný rasistov. I am the síce nikto nič nedovolil, veď by som ho poslal do …, ale bol som svedkom takéhoto správania k mojim priateľom. "

Alves v minulosti dokázal, že s neznášanlivosťou si dokáže poradiť. V roku 2014, keď ešte hral za FC Barcelona, ​​v ligovom zápase s Villarrealom pristál z tribúny pri jeho nohách banán.

Brazílčan sa nerozpakoval, ošúpal ho a odhryzol si z neho. Za svoju reakciu zožal uznanie od mnohých osobností. Bývalý anglický útočník Gary Lineker vtedy napísal na twitteri: "Absolute brilantná odpoveď. Presne takto treba reagovať na rasizmus, totálnym pohŕdaním. "

ZÁPASY

TABUĽKA

Kurzy prináša

675x40550x40300x40


Source link