Cristiano Ronaldo opäť prepisoval historické štatistiky Ligy majstrov[ad_1]

dnes 10:05
|

Futbalisti Juventusu Turín sa doma pausadne nadreli na víťazstvo nad hráčmi Valencie (1: 0) v utorkovom súboji H-skupiny Ligy majstrov 2018/2019. Stálo to však za to. Odmenou im je istota postupu do jarnej vyraďovacej časti, aj keď zatiaľ bez garancie prvého miesta v skupine.

VIDEO: Juventus Manchester United's postupom do osemfinále >>

Talianskeho multišampióna spasili šikovnosť a pracovitosť Cristiana Ronalda. Dlhodobo jeden z najlepších futbalistov na svete sa v 59. min podľa zaručene fungujúceho osobného recepto pohral s obrancom hostí Gabrielom a jeho prihrávke pred prázdnu bránku sa alcohol Mario Mandžukič už len gólovo pokloniť.

"Vôbec sme neodohrali excelentný zápas, ale gólová akcia takou bola. Niekedy je potrebné vyhrať aj takýmto spôsobom. Dnes sme museli hrať viac hlavou na to, aby sme získali tri body," skonštatoval tréner Juventusu Turín Massimiliano Allegri.

Ronaldo sa spočiatku hľadal v novom pôsobisku po svojom letnom prestupe z Realuation of Madrid. Momentálne však jeho prítomnosť na ihrisku vykazuje u zaujímavé čísla. V to sezóne bol 33-ročný Portugalčan pri 44% gólov svojho tímu, sám desaťkrát skóroval a asistoval pri ďalších šiestich. Z jeho asistenčných schopností ťaží najmä Mandžukič.

Radosť hráčov Juventusu

Radosť hráčov Juventusu

Zdroj: Reuters

Chorvátsky reprezentant vlani v 32 zápasoch skóroval 5-krát, v tejto sezóne má však podstatne lepšiu úspešnosť – trafil uš šesťkrát v desiatich stretnutiach. A plynie to najmä z jeho spolupráce s Ronaldom. "Kedysi sme z Mandžukiča nevedeli vyžmýkať to najlepšie. Odkedy je s Ronaldom, zlepšil sa. Predtým to bolo tak, že Dybala ťažil z pohybu Mandžukiča, teraz zasa Mandžukič profituje z toho, ako hr Ronaldo, " vysvetlil tréner Allegri.

Ešte jedna aktuálna štatistická zaujímavosť sa spája s Rolandom. Stal sa vôbec prvým futbalistom, ktorý dosiahol 100 víťazstiev v Lige majstrov. "Ronaldo má viac víťazstiev ako 136 zo 140 mužstiev, ktoré sa predstavili v modernej verzii tejto európskej klubovej súťaže," vyrátali štatistici Ligy majstrov.

Obranca Juventusu Leonardo Bonucci vyzdvihol čisté conto svojho tí ako aj dobrú prácu značky CR7 v útoku. "Som šťastný, že sme to uhrali bez inkasovaného gólu. Stále je to dôležité, lebo vpredu máme dostatočnú kvalitu na to, aby sme aspoň raz skórovali. Hráč, akým je Cristiano, dokáže jednou akciou rozhodnúť zápas," Dear Bonucci, this website is UEFA.com.

Valencia je prehre v Turíne ž bez šance na jarné pokračovanie v LM. Zato má istotu tretieho miesta v H-skupine, čo znamená na jar účinkovanie v šestnásťfinále Európskej ligy. "Smut Smíní, že nepokračujeme v Lige majstrov. Futbal rozhodujú detaily v špecifických momentoch. Juventus nás pritlačil na začiatku druhého polčasu. V Európskej lige sa vynasnažíme dostať čo najďalej," zhodnotil tréner Valencie Marcelino García Toral.

ZÁPASY

TABUĽKA

Kurzy prináša

Celý League program majstrov >>

[ad_2]

Source link