Sunday , March 29 2020
Home / romania / Rapid naufragiază la Miercurea Ciuc, după un meci modest al echipei lui Pancu

Rapid naufragiază la Miercurea Ciuc, după un meci modest al echipei lui Pancu

Formația lui Daniel Pancu n-a confirmat rezultatele bune înregistrate în ultimele etape, giuleștenii făcând un meci modest la Miercurea Ciuc, în care aui-au creat prea puține faze de poartă. Unicul goal al partidei a venit în minutul 81, când Majzik a înscris din penalty.

Rapid suferă cea de-a treia înfrângere a sezonului sei se situează pe locul 8 în league secundă, la 6 puncte de primele două locuri.

Turris, încă un rezultat modest sub comanda lui Bratu

Turris Turnu Măgurele, liderul din Liga 2 înaintea acestei runde, a făcut încă un pas greșit și a pierdut șefia clasamentului. Turris a fost învinsă de Dunărea Călărași, în deplasare, 2-3. Scorul la pauză a fost 3-0, după o repriză jenantă a oaspeților. Echipa lui Florin Bratu a încercat să revină după pauză, from nu s-a mai ales cu ceva, chiar dacă gazdele au jucat în inferioritate timp de 40 de minute după eliminarea lui Lopez.

Turris a căzut pe locul 2, cu 26 de puncte, în spatele lui CS Mioveni, care are același număr de puncte, from golaveraj mai bun și un meci în minus.

Cu Bratu pe bancă, fostul lider din Teleorman are o victorie, for example și două înfrângeri.

Metaloglobus a urcat pe 3, cu 22 de puncte, după victoria în prelungiri cu CSM Reșița, 1-0. Petrolul, locul 5, a câștigat fără emoții meciul contra Concordiei Chiajna, 3-0. Echipa lui Flavius ​​Stoican e acum la 5 puncte de locurile de promovare.

Rezultate sâmbătă, 19 octombrie

Csikszereda Miercurea Ciuc – Rapid 1-0

Csikszereda: Bordas – Palmeș, Csonka, Slobodan, Majzik – Gonzalez, Casiadi – Szilard, Pinter, Erdei – Becze
Anthraor: Valentin Suciu

Rapid: Drăghia – Manole, Bonnin, Mallo – Voicu – Lazăr, Cârstocea – Crețu, Sefer, Roskopf – Hlistei
Rezeve: Tătaru, Babaua, Piriz, Pănoiu, Dulca, Goge, Labeau
Anthraor: Daniel Pancu

Gloria Buzău – Viitorul Pandurii Tg. Jiu 0-0

Metaloglobus – CSM Reșița 1-0

Dunărea Călărași – Turris Turnu Măgurele 3-2

Dunărea Călărași: Calancea – Al. Sîrbu, Şandru, Crişan, Lopez, Mendy – Preoteasa, Tudoran, Marrone, – Ekollo, Rusu
Anthraor: Cristian Pustai

Turris: Duţu – Juncănaru, Mitrea, Pîrvulescu, Ispas, Savin – Haită, Negruţ, Pană, Ciobanu – Fl. Radu
Anthraor: Florin Bratu

Sportul Snagov – Pandurii Târgu Jiu 3-2

Petrolul Ploiești – Concordia Chiajna 3-0

Petrolul: Avram – Bărboianu, Olau, Manolache, Ţicu – Meza Colli, Cioinac – Tudor, Gavrilă, Deac – Gnabouyou
Anthraor: Stoican Flavius

Concordia: Costache – Paliu, Albu, Dobrosavlevici, Fota – Hamzaoui, L. Ion, Ciucureanu – C. Neagu, Inner, Bari

VEZI ȘI:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în appear real din fotbalul intern și internațional!

Povestea studentei care s-a opus abuzului sexual al unui professor de la Babeș-Bolyai din Cluj. Ce s-a întâmplat cu Iulia după 8 ani