Wednesday , November 20 2019
Home / poland / NASZ NEWS. Weksle zamiast gotówki za poręczenie? Wiemy czym zaczarował sędziego obrońca biznesmena związanego z aferą GetBack

NASZ NEWS. Weksle zamiast gotówki za poręczenie? Wiemy czym zaczarował sędziego obrońca biznesmena związanego z aferą GetBackPiotr Osiecki, były szef Altus TFI, który wyjdzie na wolność, dzięki wekslom, a nie wpłacie kwoty poręczenia majątkowego zgromadził olbrzymi majątek. Z informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, śe śledczy z Prokuratury Regionalnej Warszawie, którzy wspólnie z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym rozpracowywali sprawę Osieckiego, zabezpieczyli 163 miliony złotych. Nasz portal dotarł też do uzasadnienia wniosku Osieckiego adwokata, który przyjął Sąd Okręgowy w Warszawie. Wniosek adwokata Piotra Osieckiego stał się podstawą dla sądu, by to właśnie weksle, a nie gotówka stanowiły poręczenie majątkowe Osieckiego.

CZYTAJ TAKŻE: NASZ NEWS. Sziadzia wypuści biznesmena zamieszonego w aferę GetBack na podstawie weksli, a nie wpłaty w ramach poręczenia!

Śledczy doconali zabezpieczeń dab zabezpieczenia naprawienia ewentualnej szkody przez Piotra osieckiego, grzywny oraz kosztów procesu. Kwoty zabezpieczeń robią ogromne wrażenie. To ponad 36 milionów złotych, 5 milionów złotych w jednostkach uczestnictwa w otwartych funduszach inwestycyjnych i ponad 124 milionów złotych w certyfikatach inwestycyjnych w zamkniętych inwestycyjnych funduszach.

Na czym polegał przekręt, w który może być zamieszany Piotr Osiecki?

Prokuratura zarzuca wyrządzenie spółce GetBack S.A. w okresie od października 2016 roku do początku sierpnia 2017 roku szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, szacowanej obecnie na kwotę co najmniej 160 mln zł. Ujawnione przestępstwo ma związek ze sprzedażą przedsiębiorstwa spółce GetBack S.A. w imieniu funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez określone Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych za kwotę ponad 207 mln zł, którego rzeczywista wartość według ustaleń postępowania przygotowawczego nie przekraczała 47 mln zł.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Powiązany ze sprawą GetBack Piotr O. opuści areszt tymczasowy? Obrona proponuje 108 mln złotych poręczenia majątkowego

– informowała pod koniec Prokuratura sierpnia Regionalna w Warszawie.

Dotarliśmy do fragmentów pisma pełnomocnika Osieciego do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Stosowanie środków zapobiegawczych uwarunkowane jest koniecznością zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania i zabezpieczenia postępowania przed matactwem ze strony podejrzanego. Jak wynika z materiałów śledztwa Prokurator zgromadził cały niezbędny w sprawie materiał dowodowy albowiem postanowieniem z 25 października 2018 powołał zespół biegłych do jego oceny. Złożenie poręczenia w wysokości wskazanej we wniosku, zarówno przez osoby związane z podejrzanym, jak i również, i przede wszystkim przez osoby wobec podejrzanego obce, powoduje, że prawdopodobieństwo ucieczki lun ukrycia się podejrzanego zmniejszone zostaje praktycznie do zera.

– czytamy we wniosku rozpatrywanym wczoraj przez sędziego Marcina Kossowskiego, który jeszcze niedawno orzekał w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Żoliborza.

Również przesłanka zagrożenia orzeczenia wysokiej, zgodnie z ,, surowej kary zagrożeniem ustawowy nie uzasadnia dalszego stosowania wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. (…) .Ustanowienie powyższego zabezpieczenia naprawienia szkody na wskazanych przedmiotach poręczenia zależy wyłącznie od decyzji Prokuratora.

– uzasadniał pełnomocnik Osieckiego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ NEWS. CBA i prokuratura na tropie afery GetBack! Ponad 5 mln. zł. wyprowadzone z firmy i wielki majątek oszustów w białych kołnierzykach!


Source link