Thursday , April 9 2020
Home / poland / Gwiazdor Borussii Dortmund otrzyma³ surow ± karê. Jedna z najwy¿szych w historii Bundesligi Pi³ka no¿na

73 minuty weczu z Czechami (1: 2) i 17 minut w spotkaniu z Bu³gari ± (6: 0) – Jadon Sancho podczas pa¼dziernikowej przerwy reprezentacyjnej zaliczy³ dwa wystêpy w angielskiej kadrze. Po powrocie ze zgrupowania gwiazdor Borussii Dortmund na razie jednak nie zagra³, bo za karê przegapi³ hitowy mecz Bundesligi z Borussi ± Moenchengladbach (1: 0).

Nieobecno¶æ w kadrze dortmundczyków na bardzo wa¿ne spotkanie ligowe wynika³a z tego, ¿e Sancho spó¼ni³ siê na trening. Na tym kary siê jednak nie skoñczy³y, bo 19-latek musia³ wp³aciæ do klubowej kasy 100 tys. euro. To jedna z najwy¿szych kar finansowych w historii Bundesligi. 10 lat meet, gdy Philipp Lahm publicznie skrytykowa³ w³adze Bayernu Monachium, zap³aci³ 50 tys. euro. Tyle, Sanile ile, zap³aci³ natomiast Franck Ribery, który pod jednym z filmów opublikowanych w mediach spo³eczno¶ciowych obra¿a³ kibiców zespo³u z Monachium.

Sancho jest pi³karzem Borussii Dortmund od sierpnia 2017 roku. Od tamtej pory w network barwach rozegra jej 66 spotkañ, w których strzeli³ 18 goli i zaliczy³ 30 asysts.