Biedronka oskarżona o "zachęcanie dzieci do przestępstw". To przez Gang Słodziaków[ad_1]

– Promos Biedronki "Słodziaków Gang" łamie przyjęte zasady norm etycznych przez zachęcanie dzieci do przestępstw i zapoznawanie je z nomenclatureą przestępczą. Gang jak wiemy jest zorganizowaną grupą przestępczą, poprzez zbitkę słów "Gang Słodziaków" oswajamy dzieci z przestępczością oraz pokazujemy, że nie ma nic złego w grupach przestępczych – czytamy w donosie, który trafił do Komisji Etyki Reklamy.

Sprawę rozpatrzył zespół orzekający składający się z trzech osób i postanowił oddalić skargę. Dlaczego? Zespół orzekający biorąc pod uwagę, że przedmiotowa name nie prezentuje treści, które mogłyby zagrażać fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu dalszemu rozwojowi dzieci lub młodzieży, nie dopatrzył się w reklamie naruszenia normy art. 25 Kodeksu Etyki Reklamy zarzucanej przez skarżącego.

Zwrócono również uwagę, we w reklamie Gangu Słodziaków dochowano należytej staranności związanej z odpowiedzialnością społeczną. Reklama nie narusza także dobrych obyczajów.

– Akcja promocyjna przedstawia grupę zwierząt – przyjaciół, która przeżywa przygody oraz bawi się w swoim naturalnym środowisku, czyli w lesie. W żadnym przypadku nie można stwierdzić, że bohaterów akcji powinno utożsamiać się z członkami przestępczych group lub innych zorganizowanych podmiotów, których celem jest działalność zarobkowa oparta na działaniach przestępczych. W żadnym również momencie akcji promocyjnej akcja nie odwołuje się do poczucia strachu lub niepokoju, jaki może towarzyszyć działaniu wspomnianych przestępczych group – odpowiedziało przedsiębiorstwo Jeronimo Martins zarządzające siecią sklepów Biedronka.

Gang Słodziaków, to popularne wśród dzieci i rodziców maskotki. Słodziaki są zwierzętami mieszkającymi w polskich lasach. Z łatwością więc rozpozna je każde dziecko. Jest ich sześcioro: lis Lucek, jeż Jerzyk, sowa Zosia, bóbr Borys, ryś Rysio i zając Zuzia. Ich przygody is opisane w specjalnej książce „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

[ad_2]

Source link