Monday , April 6 2020
Home / lithuania / Koalicijos likimas pakibo ant vaiko pinigų: "socialdarbiečiai" grasina iškovoti arba išeiti

Koalicijos likimas pakibo ant vaiko pinigų: "socialdarbiečiai" grasina iškovoti arba išeitiKoalicijos sutartį liepą surašė ir pasirašė "valstiečiai", "socialdarbiečiai", "tvarkiečiai" ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS). Viauliau palaikymą jai išsakė ir Seimo frakcija "Lietuvos gerovei".

Keliai, išlaidos valdymui ir nemokamas maitinimas

Partneriai sutartyje numatė "siekti užtikrinti" tam tikrus pokyčius. 15min nugget sugretinti, kokie buvo supply ir kaip jie įgyvendinami.

  • 10 proc. didinti Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimą savivaldybėms vietinės reikšmės keliams (gatvėms) tiesti, taisyti, prižiūrėti ir saugaus eismo, krašto kelių asfaltavimui bein uikt u ui tiki brint gerin gerim uin u u u u u u ger ger ger ger ger ger ger ger ger ger ger ger ger ger ger ger ger ger ger gerfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfal .fal .fal .fal.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./ Kelias

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./ Kelias

Cash tiksliai neaišku, KPPP financial finansavimas, bet, Susisiekimo ministerijos duomenimis, 2020-aisiais vietinės reikšmės žvyrkeliams asfaltuoti planuojama skirti 20 mln. eurų – du cartus daugiau nei šįmet.

Lyginant 2019 ir 2020 metų išlaidas, planuojamas viešajam valdymui, jos išaugs 7,8 proc. Tiesa, išlaidų dalis nuo bendro asignavimų katilo nesikeis.

Finansų ministerijos duomenys:

2019 m. planas

2020 m. projections

Skirtumas

Iš viso asignavimų pagal visus asignavimų valdytojus (AV), tūkst. eurų

11 705 915

12 650 134

944 219

Iš jų – valdymo išlaidos, tūkst. eurų

190 580

205 489

14 909

Visų AV valdymo išlaidų dalis, proc.

1.6

1.6

Nemokamus pietus nuo 2020-ųjų rugsėjo turėtų gauti 49.6 tūkst. priešmokyklinukų ir pirmokų.

Bakalauras, vaistai, algae, NPD ir parama

Visuotinai nemokamas bakalauras neįmanomas, nes tai prieštarauja Konstitucijai, anksčiau pripažino švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Siūloma dvigubai was asked by nemokamų bakalauro studijų vietų skaičių – tam Seimas po pateikimo pritarė.

  • Kad senjorams, sulaukusiems 75 ir daugiau metų, būtiniausi vaistai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų būtų kompensuojami 100 proc.

Neįgalieji, mažas pajamas rokantys penininkai ir senjorai, kuriems 75 ar daugiau, kompensuojamuosius vaistus nemokamai gaus nuo kitų metų liepos – tam pritarė Seimas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vaistai

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vaistai

Remiantis rugsėjo ūkio raidos scenarijumi, vidutinis darbo užmokestis kitąmet turėtų augti 7,4 proc. – iki 1384 eurų.

NPD turėtų didėti nuo 300 iki 350 eurų – 50 eurų mažiau nei planuota.

Valstyb rems remiamos pajamos turėtų augti 3 eurais – nuo 122 iki 125 eurų. "Socialdarbiečiai" suit siūlė was set at 12 eurų, tačiau Vyriausybė, argumentuodama ribotomis finansinėmis galimybėmis, siūlymą paragino atmesti.

Vaiko pinigai, priemokos ir GPM

  • Kad universali išmoka vaikui nuo 2020 metų sausio sudarytų 70 eur, o priedas daugiavaikėms šeimoms, šeimoms, kurių vidutinės pajamoms vienam asmeniui per mėnesį mažesn negs negu 244 eurai, – 30 eurų.

Universalią vaiko pinigų išmoką siūloma didinti iki 60 eur – 10 eur maųiau nei sutarta, priedą – iki 40 eurų. Seimas po pateikimo tokiai iniciatyvai pritarė.

Priemokų usury turėtų augti iki 256 eurų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Senjorai

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Senjorai

Būtent tox siūlymas ir buvo pristatytas Seimui – parlamentarai po pateikimo pritarė.

  • Įvesti papildomą gyventojų pajamų mokesčio (GPM) fareą: nuo 2020 metų su darbo santykiais susijusių metinių pajamų dalį nuo 84 VDU iki 120 VDU apmokestinti 27 proc. tarifu, viršijančią dalį – 32 proc. your rates

Siūlymą įvesti naują GPM fareą birželį registravo "valstiečiai". Hour Seimas po pateikimo pritarė.

Partneriai vaiko pinigams ieškos lėšų

Greičiausiai, dauguma koalicijos tikslų virs kūnu. Tačiau vargu, ar pavyks žymiai sumažinti viešojo sectoriaus valdymo išlaidas, kyla abejonių ir dėl universalios išmokos vaikams augimo. Apie ją politai kalba daugiausiai.

„Laikomės savo pozicijos – vaiko pinigai turi būti 70 eur kiekvienam vaikui – tai yra esminis klausimas", – pranešime žiniasklaidai nurod "socialdarbiečių" lyderis Gediminas Kirkilas.

15min jis teigė, kad koalicijos sutartyje įtvirtinti siekiai yra esmė.

„Ne tik vaiko pinigai. Ir pradinukų nemokamas maistas, ir panašiai. Tai yra koalicijos susitarimo esmėj jo turės devotion. Jeigu Finansų ministerija nesuranda pajamų šaltinio, tai mes pasiūlysim. Todėl mes renkamės trečiadienį koalicijos taryboje, ir a tikiuosi, mes surasime compromise card ", – reiškė viltį" socialdarbiečių "vedlys, žadėjęs laikytis tvirtai.

Jeigu Finansų ministerija nesuranda pajamų šaltinio, tai mes pasiūlysim.

Jo vadovaujama partija anksčiau išplatino viešą poziciją dėl atheities koalicijoje – ESA Jei nesikeis vaiko pinigų dydis, nebus sumažinta miškų kirtimo norm, įteisintas nemokamas pradinukų maitinimas, nemokamos bakalauro studijos teismų tarėjų institutas ir, "socialdarbiečiai" priims "sprendimą del nedalyvavimo daugumos koalicijoje".

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vanda Kravčionok

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vanda Kravčionok

LLRA-KŠS, anot frakcijos seni ūnės Vandos Kravčionok, taip pat sieks, cardillus būtų laikomasi.

"Taip, mes sieksim. Jūs turbūt turit omeny vaiko pinigus. Mes registruosim projektą ir sieksim, card bütų užtikrintas dydis bag – ypač vaikų pinigai ir kitose srityse irgi ", – sakė ji ir žadėjo su koalicijos partneriais ieškoti compromise".

S.Skvernelis: pasiekta šiek tiek mažiau

Kalbėdamas apie kukliau nei planuota didinamus vaiko pinigus, premjeras Saulius Skvernelis pabrėžė, tai – tik siekis card.

"Yra" siekti ", card būtų. Tai pasiekta šiek tiek mažiau, bet yra irr sprendimai. Mes to siekio meto eigoje taip pat neatsisakome, betreipiame savo sprendimus būtent į tą sritį, kur didžiausią proveržį padarėme – šeimos, auginančios vaikus, ir ßeimos, patiriančios didžiausią socialinsk? Mes manome, priemonic card, yada taiklesnė negu universali priemonė, kurią taikome ", – sprendimą labiau with vaiko pinigų priedą pagrindė jis.

Koalicijos partneriai taip pat susitarė candidates į Seimo pirmininko postą leisti siūlyti "socialdarbiečiams", o atsakomybę už Krašto apsaugos ministeriją patikėti "tvarkiečiams". Tačiau po to kai "valstiečių" deleguotas Viktoras Pranckietis atlaikė du balsavimus d jol jo atšaukimo iš posto, krašto apsaugos ministro pareigos;

Painiavos į daugumos darbą įnešė ir „tvarkiečių“ frakcijos Seime griūtis – svarstoma bus, ar su šia partija nutraukti koalicijos sutartį.


Source link