Thursday , April 9 2020
Home / lithuania / Gripo sezonas žada būti nenuspėjamas: gydytoja pataria kaip nesusirgti

Gripo sezonas žada būti nenuspėjamas: gydytoja pataria kaip nesusirgtiGripo sezono Trukmė ir ligos formos

Lietuvoje gripo sezonas dažniausiai prasideda spalio mėnesį ir tęsiasi iki pat pavasario. Dažniausiai sergama žiemos mėnesiais – gruodį ir sausį, rašoma pranešime spaudai. Prognozės nedžiugina, turint omeny, card dažnas lietuvis neišvengiamai gripu suserga kiekvienais metais. Nuolatinis rūpestis d s sveikatos vargina, todėl kyla natūralus klausimas, kodėl mūsų negative immunitetas pasipriešinti šiai ligai? Kodėl kartą persirgę mes neįgauname atsparumo?

Šeimos gydytoja E. Šukė akcentuoja įdomų factą, Australija card yra pirmoji šalis pasaulyje, kurioje prasideda gripo sezonas – astprastai ten sezonas prasideda birželio mėnesį, tačiau šių metų atveju, kuroje prasideda gripo sezonas – astprastai ten sezonas prasideda birželio mėnesį, tačiau šių metų atveju, kuroje prasideda gripo sezonas – įprastai ten sezonas prasideda birželio mėnesį, tačiau šių metų atveju, kuroje prasideda gripo sezonas – įprastai ten sezonas prasideda birželio mėnesį, tačiau šių metų atveju, kuroje prasideda Tai rodo, card of Lietuvoje šiemet galima tikėtis ankstesnio ir ilgesnio gripo sezono.

„Gripo virusas yra labai gudrus – jis nuolat mutuoja, t.y. keičia savo genetinę informaciją, card galėtų toliau plisti. Žmonių ir gyvūnų immunitetai susidūrę su gripo virusu, išmoksta nuo jo apsiginti ir jei virusas nekistų – gripu sirgtume tik vieną kartą gyvenime ", – teigia šeimos gydytoja E. Šukė.

Medical paaiškina, kasmet virusas keičia savo card išvaizdą iš išorės – tam tikri receptoriai ink išorinės viruso dalys, vadinamos antigenais. Kas kartą susidūręs su tokiu "nematytu" virusu, žmogaus immunitetas turi mokytis su juo kovoti iš naujo: "Kai virusas mutuoja nedaug ir būna bent iš dalies panašus" savo pirmtaką – laukiame įpro grip. Tačiau, kai įvyksta didelė mutacija ir virusas visiškai pakeičia savo išvaizdą – kyla pasaulinės epidemijos, t. y. pandemijos ", – aiškina medikė.

Kaip išvengti nuolatos kintančios gripo formos?

Gripo virusas kiekvienais metais kinta, tačiau žmogus apsisaugoti nuo viruso įpratęs tomis pačiomis prophylactic priemonėmis: dažnu rankų plovimu, reguliariu patalpų vėdinimu, masinių susibūrimo vietų vengimu nekis akt ser ont ser ser ser eng eng Visgi medical patikina, jog šie veiksniai neužtikrina, neatsigulsime card p latal patal ą. Pasaulio sveikatos organizacija, kaip veiksmingiausią gripo specifinę prophylactic priemonę pripažįsta skiepus. Jie apsaugo ir nuo viruso, ir nuo jo sukeliamų komplikacijų.

Kasmet kintant gripo formoms, moxlininkai tirdami virus, sukuria tokias vakcinas, su kurių pagalba in dynamism ogamogaus atsparumas t ą sezoną plintančiam gripo virusui ar ženkliai mažinama komplikacijų rizika. Gydytoja E. Šukė paaiškino, preėjusių ir šių metų gripo vakcinos – skiriation code.

"Vakcina pagrinde skiriasi tuo, pakito ash card A tipo gripo virusai ir jie šių metų vakcinoje yra nauji. A tipo gripo virusas yra pavojingesnis ir sukelia epidemijas, kai tuo tarpu B tipo gripas dažniausiai sukelia lengvesnę ligos eigą, o epidemijas sukelia labai retai. Taigi pernai skiepyta vakcina šiemet galėtų apsaugoti tik nuo lengvo gripo, o nuo sunkaus A tipo gripo ji neveiksni ", – sako šeimos gydytoja.

Kada reikia susimąstyti apie veiksmingą ligos prevenciją?

Gripo vakcina yra labai svarbi virusui kintant. If it is nuo sunkių ligos formų, hospitalizacijos, komplikacijų, o esantiems rizikos grupėje – ir mirties. Gydytojai teigia, skiepytis card būtina kasmet bei pabrėžia, kada geriausia taryti.

"Skiepytis geriausia rugsėjo-spalio mėnesiais, kai gripo atvejų from neregistruojama arba registruojami tik pavieniai atvejai. Po vakcinacijos immunitetas susiformuoja per 2 savaites, todėl skiepytis išgirdus apie epidemijau if it is gerokai per vėlu ", – pasakoja E. Šukė.
Tokioms rizikos grupėms kaip 65 m. ir vyresniems asmenims bei asmenims, sergantems lėtinėmis ligomis, nėščiosioms ir asmenims, gyvenantiems socialinėse globos ir slaugos įstaigose, medicinos darbuotojams vakcinos nuo gripo yra kompensuojamos valstybis.
„Vakcinos kaina ne rizikos grupei priskiriamiems asmenims skiriasi priklausomai nuo Klinikos, tačiau ji beveik niekada neviršija 20 euros sumos. Jei nesate priskirti jokiai rizikos grupei ir galvojate, jums card yra mažesnė tikimybė susirgti gripu – klystate. Verčiau pasiskiepykite dabar ir būkite sveiki, cabbage grip sezonas from neįsibėgėjo ", – pataria šeimos gydytoja E. Šukė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar lattice aromatic platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, bītina nurti DELtt nur nur DEL


Source link