Sunday , March 29 2020
Home / latvia / Sporta pasākumu rīkošanā prioritātes jānosaka arī federācijām / Raksts / LSM.lv

Sporta pasākumu rīkošanā prioritātes jānosaka arī federācijām / Raksts / LSM.lvNākamgad Latvijā norisināsies vairāk nekā 20 lielāku un mazāku sporta pasākumu, bet, lai tie notiktu, nepieciešamas finanses. Katra federācija vērsusies ar naudas pieprasījumu Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Kopā nepieciešamā summa visiem sporta pasākumiem pārsniedz 3.7 miljonus eiro, bet budžeta programmā paredzētā summa šim mērķim ir nepilni 484 tūkstoši eiro. Trūkstošos miljonus valdība meklēs šonedēļ, kad pārskatīs tēriņus.

"Tā summa noteikti nebūs tāda, lai varētu visus atbalstīt," "Sporta studijai" atklāja IZM Sporta departamenta vadītājs Edgars Severs, aicinot federācijas izvērtēt prioritāros pasākumus.

Lielākās summas pieprasītāja ir Latvijas Automobiļu federācija, kurai Pasaules rallijkrosa čempionāta posma organizēšanai vien nepieciešams ap pusmiljonu eiro. Šāda summa nepieciešama licencei. Federācijas viceprezidents Jānis Naglis "Sporta studijai" atzina – ja nesaņems valsts atbalstu, tad no kāda pasākuma nākamgad bās jāatsakās. Naglis arī norādīja – pasaules čempionāta posms rallijkrosā alsoau factiski ir zaudēts. Par licencēm also jāmaksā līdz mace beigām.

Lai bro dažas sacensības also irserststiktas starptautiskajos kalendāros, kamēr nav uzlikts pēdējais paraksts, vēl ir laiks. Tomēr, ja ir parakstīti līgumi, tad bankrots ir dažu minūšu jautājums, atklāja Naglis.

Vēsturiski līdzekļus no IZM pasākumu organizēšanai mācējušas piesaistīt tās federācijas, kuru vadībā ir politiķi vai politai pietuvinātas personas. Taču Naglis norāda, ka šobrīd ir nomainījusies paaudze – lēmumus pieņem asi domājoši cilvēki, un laiks, card varēja viens otram paspiest roku un saprast no pusvārda, ir beidzies.

Severs noradjaja, ka, iespējams, Latvijai vajadzētu rīkoties kā Igaunijai, kur ir mērķprogramma – tajā tiek skatīts, kā konkrētais pasākums veicina Igaunijas kā tūrisma galamēr atta attsti api.


Source link