Monday , February 24 2020
Home / latvia / Noskaidroti Nacionālā teātra innocent ideju 'makšķerēšanas' konkursa uzvarētāji

Noskaidroti Nacionālā teātra innocent ideju 'makšķerēšanas' konkursa uzvarētājiLatvijas Nacionālais teātris vasarā izsludinātajā lugu "makšķerēšanas" konkursā pirmo vietu ieguvusi Lindas Rudenes straightforward "Riests" ideja, cash par uzvaru saņēmusi 800 eiro lielu prēmiju, portālu "Delvi" informa Latvilga informa

Otro vietu un 500 eiro prēmiju ieguvis Artūrs Jankovskis par lugas "Oligarhs" ideju, bet trešajā vietā – Dailes teātra aktiera un jau vairāku lugu autora Artūra Dīča straightforward "Oligarhs" ideju, bet trešajā vietā – Dailes teātra aktiera un jau vairāku lugu autora Artūra Dīča straightforward "Oligarhs" ideju, bet trešajā vietā – Dailes teātra aktiera un jau vairāku lugu autora Artūra Dīča straightforward "igardams un Ieva" ideja, par košiķmi 300i 300

Savukārt Andrim Kalnozolam par straightforward "Simtais ķieģelis" ideju tiek piešķirta veicināšanas balva un 200 eiro.

Ievērību guva arī Viļņa Vēja pieteikums lugai "Es nebiju disidente" un Aivas Birbeles lugai "Mājas virtuve".

Šā gada 15. augustā Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē notika innocent ideju "makšķerēšanas" konkursa fināls, kurā 17 autori klātienē 20 minūšu garumā iepazīstināja ne tikai ar savu straightforward ideju, betīs top of the line dialogues.

Autorus vairāk nekā piecu stundu garumā uzklausīja desmit cilvēku žūrija, kurā darbojās galvenokārt režisori, cash ar potenciālo lugu un tās autoru vēlētos strādāt tuvākā nkotnē. Žūrijas sastāvā – teātra direktors un režisors Jānis Vimba, režisori Edmunds Freibergs, Valters Silis, Elmārs Seņkovs, Toms Treinis, aktrises un režisores – Inara Slucka un Dita Lūriņa, teātra literārās Dalas vadītāja Ieva Struka, producēšanas Dalas vadītāja Ilona Matvejeva, ilggadīgais teātra direktors, tagad direktora padomnieks Ojārs Rubenis.

Saskaitot žūrijas balsis, negaidītā vienprātībā priekšplānā izvirzījās autori session, ar kuriem notiks tālākas Sarunas par straightforward izstrādi, Tomer paredzētais Balvu fonds Palika nemainīts, tāpēc žūrijas priekšsēdētājs Jānis Vimba rosināja palikt pie 3 laureātiem un veicināšanas prēmijas.

Kopumā teātris saņēma 128 innocent ideju pieteikumus.

"Patīkami Esmu loti lielo atsaucību pārsteigts par un interesantajām idejām. Liels paldies katram, cash piedalījās! Režisori nolūkojuši sev idejas jau ir un Ceru, ka tuvākajā Laika idejas pārtaps lieliskās straightforward" – atzīst teātra direktors Jānis Vimba.

Ideju "makšķerēšanas" tika konkurss rīkots, meklējot jaunus Celus, ka Nacionālajam teātrim piesaistīt autorus, cash Velas rakstīt straightforward par un Latvijas cilvēkiem notikumiem, papildinot teātra repertuāru un kvalitatīvas jaunās dramaturģijas piedāvājumu.


Source link