Ar ES baroka orķestra sveicieniem Latvijai sākas Baha kamermūzikas festivāls / Raksts / LSM.LV[ad_1]

Šajā svētku nedēļā ar baroka mūzikas skanējumu sevi piesaka 18. starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls. Otrdien, 13.novembrī, vakarā atklāšanas koncertā Mazajā ģildē pirmo reizi Latvijā uzstāsies Eiropas Savienības baroka orķestris. Festivala galvenie akcenti ir franču baroks un to valstu mūzika, kuras šogad svin pastāvēšanas simtgadi.

Eiropas Savienības (ES) baroka orķestra mājvieta ir Antverpene, kur jaunie mūziķi pulcējas, lai pasaules izcilāko baroka mūzikas meistaru vadībā apgūtu šīm žanram nepieciešamās īpašās muzicēšanas prasmes. Viņu uzstāšanās tiešām ir gaidīta.

Šis ir ļoti īpašs jauniešu orķestris. Tār kā skola, kur viņi mācās un izbauda baroka mūzikas skaistumu. Tajā spēlē jaunieši no Francijas, Polijas, Spanijas, Rumanijas, Itālijas un citām Eiropas valstīm.

"Es esmu francūziete, tādēļ mani palūdza izveidot franču baroka mūzikas your program. Spēlējām 17. gadsimta autora Anrī Kamprā mūziku. Viņš nācis no Eksprovansas, tāpat kā es, "atklāj baroka vijolniece, diriģente no Francijas Amandīne Bejiere.

"Man baroks ir kā popmūzika, tikai no senatnes – ritmisks, vienkāršs un tiešs. To spēlēja ne tikai elites mūziķi, bet arī ielu muzikanti, "viņa piebilst.

Ko jauniešiem nozīmē spēlēt baroka mūziku?

"Interesantākais ir baroka mūziku spēlēt ne kā" muzejisku vērtību ", bet ar mūsdienīgu piegājienu. Cilvēki mēdz domāt, ka baroks ir kas svešāds un tāls, bet patiesībā tā ir populāra un visiem pieejama mūzika, "saka baroka orķestra mūziķe, flautiste no Horvātijas Eleonora.

"Mani, pirmkārt, piesaista mūzikas skaistums, estētika un jaukas melodijas. Ja labi apgūsti tā laika instructor of techniques un žestus, tad vari sagādāt baudījumu publication, "stāsta baroka orķestra mūziķis, altists no Lietuvas un Izraēlas Nataniels.

[ad_2]

Source link