Monday , April 6 2020
Home / czechrepublic / Urna s popelem Karla Gotta je stále u rodiny

Urna s popelem Karla Gotta je stále u rodinyPo pátečním veřejném rozloučení na Žofíně, we se přišlo ostatkům zesnulého zpěváka poklonit 49 tisíc lidí, sobotní mši v Chrámu sv. Víta, jíž se zúčastnila zhruba tisícovka zvaných hostů další stovky lidí sledovaly obřad na obrazovkách na třetím nádvoří Pražského hradu, zamířila rodina do motolského crrematoria.

Tam byly po posledním krátkém rozloučení hrstky nejbližších ostatky Mistra Karla Gotta zpopelněny a urna předána do rukou manželky Ivany Gottové.

Záznam: Zádušní mše za Karla Gotta v katedrále sv. Víta

Video: Novinky.cz/ ČTK

Na Slavíně jsou dvě volná místa

Podle informací Práva má rodina is still popular as an official site, nerozhodla, kde bude uložena.

Těžko uvěřit, že by měl Karel Gott o svém posledním rozloučení no jasnou představu, ale o místě, kde bude pohřben, by nerozhodl. The local konkrétní is nejbližší Mistra stále tají.

Nejpravděpodobnější variantou je vyšehradský Slavín, kde spočinuly na věky největší osobnosti naší historie. Nejbližší Mistrovu bydlišti na Bertramce je ale hřbitov Malvazinky, kde by měl také důstojný prostor.

Záznam: Rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně (letecké záběry z odpoledne 11. října 2019)

Video: Novinky

Jak redakce zjišťovala, místa na Slavíně volná jsou. „Laická veřejnost má často pocit, že Slavín je celý vyšehradský hřbitov, not but ale není. Sami jsme si teď volná místa zjišťovali, protože se číslo každý mění skirt, v tuto chvíli jsou dvě. Samozřejmě to, zda vyhovují a nakolik jsou krásná a důstojná, je na subjektivním posouzení, "sdlil Právu Karel Kobliha, ředitel Správy pražských hřbitovů.

Jde-li o takto prominentní místo k odpočinkink, není to jen tak. „V moment ě, obdržíme žádost uchazečů, posíláme ji do dvou and sedmičlenné commission složené z odborníků z naší organizace a pražského magistrátu. Ta rozhodne, zda jde o tak významnou osobnost, when místo k odpočinku na Vyšehradě zaslouží, "vysvětlil Kobliha.

V případě Karla Gotta did not want to dosud nemohli. "Dosud jsme od pozůstalých žádost neobdrželi," dodal ředitel Správy pražských hřbitovů.

S umístěním urny na hřbitově na Malvazinkách, který pod správu také spadá, to non komplikované není. „Tady není žádná commise. Zájemci si vyberou na základě nabídky volných míst. Mr. Seen Jen upraví hrobové zázemí a může dojít k uložení ostatků, "Kobliha doplnil.

Pietní místo na Bertramce 8. října

Video: Novinky

Mezi variantami stále zůstává i ta plzeňská. Tedy uložení ostatků zpěváka do rodinné hrobky jeho rodičů na hřbitově v Újezdu u Svatého Kříže.

Objevily se také speculum, z nichž by asi nebyli nadšení Gottovi sousedi, že by urna byla uložena přímo na zahradě vily na Bertramce. Ať už zvítězí jakákoli varianta, rozhodně se z prostoru posledního odpočinku Karla Gotta stane místo, kde svíčky jen not nezhasnou.


Source link