Saturday , March 28 2020
Home / czechrepublic / Slavic přišla o Hovorku, s přetrženými vazy v koleni musí na operaci

Slavic přišla o Hovorku, s přetrženými vazy v koleni musí na operaci<! –->

Každý fotbalista vám potvrdí, že horší zranění neexistuje. Rekonvalescence je dlouhá a náročná. Pokroky při opětovném nabírání svalové hmoty a stability kolene jen velmi pozvolné. Obvyklá doba absence se pohybuje mezi sedmi a devíti měsíci.

Hovorka se zranil v nedělním ligovém šlágru v Plzni. Bez přičinění soupeře, sám, nešťastným pohybem. Po necelé hodině se na vlastní polovině pravačkou natahoval po balloon, ale levou nohou při tom špatně došlápl. Právě to byl ten critický moment.

"David Hovorka hned po zápase zamířil na vyšetření do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, kde pod dohledem týmu klubového lékaře Petra Krejčího mladšího absolvoval vechna. Ta bohužel potvrdila nejhorší možnou variantu – přetržený přední zkřížený vaz v koleni, "uvedl Michal Býček, slávistický mluvčí.

Hovorka už má jednu podobnou operaci za sebou. Před třemi lety si ještě v dresu Liberce vážně poranil kolenní vazy v utkání Evropské ligy na hřišti Fiorentiny.

Tenkrát chyběl necelých osm měsíců, v průběhu rekonvalescence přestoupil zpátky do Sparty, ale ani napodruhé se v ní neprosadil.

Do Slavie st nevysoký stoper dostal v létě 2019 z Jablonce, rychle se stal oblíbencem fanoušků a s parťákem Ondřejem Kúdelou vytvořili sehranou dvojku, která je takřka bezchybná v Česch aus.

Teď bude muset trenér Trpišovský spoléhat na jiné. Na post středního obránce má Slavia kromě Küdely už jen Michala Frydrycha a Ladislava Takácse, který v září dorazil z Mladé Boleslavi, ale za áčko v lize ještě nenastoupil. V přípravě se mihl v obraně také Jakub Hromada, který ale v soutěžních zápasech šance nedostává.

To Hovorka se ve Slavii rozehrál do reprezentační formy, ale p posed posledními zápasy s Anglií a Severním Irskem kvůli zranění z nominace vypadl. Zdravotní komplikace ho limitovaly v průběhu sezony několikrát, do velkých zápasů často nastupoval s bolestmi, sebezapřením, ale na jeho výkonech se to nikdy neprojevilo. Vždycky patřil mezi nejlepší na hřišti.

V Plzni vydržel na hřišti hodinu. Když ho z trávníku vezl zdravotnický vozík on pack u střídačky vztekle odhodil dres, možná už tušil, že je zle. Krutou diagnózu mu ale potvrdili až při následném vyšetření v nemocnici.

„Během pondělí budou vyšetření pokračovat a rozhodne se, when a podstoupí operační zákrok. Doba rekonvalescence bude bohužel dlouhá. Davidovi přejeme co nejvíce zdraví a hodně štěstí. Cely club při něm stojí a uděláme maximu v jeho návratu na hřiště, "Býček doplnil.

Na magnetickou rezonanci po utkání v Plzni zamířil podle slov trenéra Jindřicha Trpišovského také Tomáš Souček. O jeho stavu se však club dále nezmínil.

<! –->


Source link