Еве не допусна нова изненада и е 1/8-финал в Шампионска лига + ВИДЕО

[ad_1]

Италианският хегемон Ювентус си осигури участие 1/8-финалите в Шампионска лига за пети пореден сезон. Това стана факт след трудна победа с 1: 0 над Валенсия в Торино.

Единственият гол в мача отбеляза Марио Манджукич в 59-ата минута след отлична асистенция на Кристиано Роналдо. Иначе мачът на "Алианц Стейдиъм" беше равностоен и гостите имах своите шансове, но не успяха да се възползват.

С успеха Юве събра 12 точки, докато "прилепите" остават с 5 т и отиват в Лига Европа. Ната позиция ельный проссия, проссия, Россия, с на дъното с 1 т. В последния кръг Юве гостува в Швейцария, Валенсия приема "червените дяволи" на "Местая". Инденное кой ще спечели групата – италианците или англичаните.

Треньорът на италианския хегемон Макс Алегри се върна към схема 4-3-3 след като Получилите почивка в събота Войсчех Счесни, Джорджо Киелини, Жоао Кансело и Пауло Дибала започнаха титуляри. Същото се отнасяше и за Блес Матюиди, който във въпросната среща се появи от пейката.

На вратата на Валенсия застана Нето. Бразилецът два сезона беше резерва на легендата Джанлуиджи Буфон в Торино. В атака действаха Родриго и Санти Мина, който за последните 5 мача във всички турнири имаше 6 гола, включително и два в Шампионска лига при 3: 1 над Йънг Бойс.

Мачът започна с мощни удари на Кристиано Роналдо. Парвият излезев, торият добре пласиралият се Нето успя да избие. После Марио Манджукич нава пати имаше претеиция претенции задезда, важения уважени от главния съдия от Шотландия Уилям Кълъм.

В средата на полувремето Ювентус вдигна темпото. Пауло Дибала демонстрира отличен поглед и изведе Алекс Сандро по лявото крило. Бразилският национал центрира към Роналдо, който засече, но на сантиметри от целта. Валенсия отговори с 28-ата минута, когато Даниел Вас стреля, но покрай вратата.

В самия край на полувремето "прилепите" не поведоха като по чудо. Муктар.

Владимений логичното случи и Юве поведе. Жоао Кансело с хитър пас намери Роналдо. Петкратният носител на Златната топка се подигра с Габриал Паулища и пусна пас успоредно голлинията. Д с с с как да сбърка и с едно докосване преодоля Нето за 1: 0!

Валенсия вкара 120 секудни по-късно. След центриране от фаул Диакаби засече вв вратата на Счесни, но игра с ръка, което не беше подминато от содията голът не беше зачетен. В 68-та минута Дибала стреля точно под горната греда, но Нето изби. По-късно Кристиано засече с глава от корнер, но отново вратарят спаси.

До края не падна нов гол и Юве спечели с 1: 0.

Ювентус – Валенсия 1: 0

Голмайстор: 1: 0 Манджукич (59)

Ювентус: Счесни, Алекс Сандро (46-Куадрадо), Киелини, Бонучи, Кансело, Матюиди, Пянич, Бентанкур, Дибала (79-Коста), Роналдо, Манджукич
Треньор: Макс Алегри

Валенсия: Нето, Гая, Диакаби, Паулища, Вас, Парехо, Кондогбиа (72-Солер), Гуедес, Коклен, Мина (67-Батшуай), Родриго (46-Гамейро)
Треньор: Марселино

Торино, ст .: "Алианц Стейдиъм"
Съдия: Уилям Кълъм (Шотландия)
Жълти картони: Бентанкур, Куадрадо, Матюиди (Ювентус); Гая, Кондогбия, Диакаби, Гедеш, Батшуай (Валенсия)